Jesień w sadzie

23 października 2018 | LIFESTYLE

Zawsze w drodze do Babci spoglądam na ten sad. Wydaje się być wyjątkowy, a jesienią jest wprost magiczny. Jabłonie uginają się pod ciężarem owoców, piękny zapach unosi się dookoła, a wokół nas same pola i lasy… Uwielbiam tę „drogę do Babci”! Kiedyś częściej przemierzaliśmy ją na rowerach, dziś głównie samochodem, ale w końcu udało się nam na chwilę zatrzymać i uchwycić kilka wyjątkowych kadrów. Zdjęcia idealnie oddają koniec lata i wprowadzają jesienny nastrój, ale ten wrześniowy – pełen słońca, radości, ale i z lekką tęsknotą za zimą i wiosną, a więc tym, co na pozór odległe.

Wspaniały mamy klimat! Jesienią tworzymy zielniki, zbieramy jabłka, liście, kasztany, grzyby, orzechy… Potem przychodzi zima i otula krajobraz przepiękną, białą pierzynką. Zima niesie ze sobą bałwany, kuligi, zjazdy na sankach z górki, sporty zimowe, ogniska i pozwala napić się pysznego grzańca – czujecie ten smak?

Potem wybucha wspaniała, budząca świat do życia wiosna! Wszystko dookoła kwitnie, a my razem ze światem rozkwitamy na nowo. Zrzucamy grube płaszcze i na nowo przypominamy sobie, że można wyjść z domu bez kurtki, czapki czy szalika i spacerować godzinami bez gęsiej skórki. Piękne uczucie, prawda?

I lato… Lato, które właśnie żegnamy, a które nie chce się za nic z nami rozstać. Ja się nie gniewam 🙂 Owszem, dni robią się już krótsze – ale temperatury, które nam towarzyszą, przyprawiają o wakacyjny zawrót głowy.

Chociaż w tym momencie temat szkoły bezpośrednio mnie nie dotyczy, to jakoś trochę mi żal dzieciaków, które jeszcze niedawno beztrosko jeździły na rowerach, a teraz w białych koszulach maszerują do szkoły. Dla niektórych to pierwszy dzień z nowymi ludźmi! Mnóstwo emocji, nieznajome twarze, wiele pytań i wątpliwości.

Przedszkolaki zaczynają swoją przygodę z edukacją; tak, są i łzy – często bardziej płaczą Mamy, niż same maluchy. Wzruszeń jest co niemiara – także wśród najstarszych uczniów, którzy spędzą ze swoją klasą już ostatni rok, a zaraz potem czeka ich matura. Trzymam za Was kciuki już dziś!

A Wy jaką porę roku lubicie najbardziej ?
Zapraszam Was do wspaniałej galerii zdjęć, które Zuzia zawdzięcza Oli i Szymonowi.

 Fot: Aleksandra Kowalska  

 

 Fot: Szymon Chałupka 


Facebook:

Facebook Pagelike Widget

Instagram:

Reklama


Komentarze 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *